Моделът Orient Stretto от колекция Contemporary черпи вдъхновение от популярната серия Semi Skeleton с тема, изразяваща градски пейзажи. Клиновидните индекси напомнят за извисяващи се небостъргачи, докато концентричните кръгове под тях подсказват дъгите, често срещани в съвременната архитектура.
Автоматичен механизъм с ръчно навиване F6722 с 22 рубина, честота 21,600 вибрации/час, възможност за ръчно навиване и функция хакинг. Осигурява резервна мощност от 40 часа.
Корпуса и верижката са изработени от благородна стомана в сребрист цвят и с частично, устойчиво на износване покритие в цвят розово злато.
Каишка от естествена кожа в кафяв цвят.
Циферблата е аналогов в кафяв цвят с фосфоресциращи стрелки и сребристи индекси.
Стъкло: Сапфир-кристал.
Показател за дата от седмицата на 3 часа.
Прозрачен заден капак позволява видимост на елегантния и модерен дизайн на механизма.
Степен на водоустойчивост 5 bar/ 50 m - степента на водоустойчивост позволява къпане под душ, не се препоръчва обилно потапяне.